Ukládání cloudových dat

Cloudové datové úložiště je online úložiště souborů.Stažením souborů do takového úložiště máte k nim přístup odkudkoli na světě, kde je internet.Ve skutečnosti se jedná o online flash disk, který nemusíte s sebou nosit a na který nikdy doma nezapomenete.

Z technického hlediska se ukládání cloudových dat liší od konvenčních serverů pro ukládání souborů v tom, že k ukládání dat se používá velké množství serverů.A vaše soubory mohou být rozptýleny na různých serverech.Uživatel se však nestará o vnitřní strukturu služby.Z jeho pohledu je cloud jedním velkým serverem, se kterým pracuje.

Nyní sklady cloudových dat získávají obrovskou popularitu.Jsou využívány nejen komerčními strukturami, ale také soukromými uživateli.

Cloudové datové sklady: oblíbené služby

Dropbox je nejoblíbenější službou tohoto druhu.Tato služba funguje již mnoho let a během této doby se jí podařilo získat velké množství fanoušků.Při registraci obdrží uživatel 2 GB volného místa v cloudu.Může se zdát, že je to velmi malé, ale služba nabízí řadu způsobů, jak můžete zdarma rozšířit prostor pro své soubory až na 22 GB.

Kromě toho je možné zakoupit volné místo.Dropbox nabízí dva tarifní plány 50 GB za 10 USD měsíčně a 100 GB za 20 USD.

Se soubory v Dropboxu můžete pracovat jak pomocí běžného prohlížeče, tak pomocí speciální klientské aplikace, jejíž verzeexistují na všech populárních platformách.

Disk Google - cloudové úložiště Google.Služba se objevila nedávno a v současné době nabízí uživatelům 5 volných gigabajtů volného místa pro ukládání souborů.Kromě volného místa mají uživatelé přístup k tarifním tarifům na 25 a 100 GB za 2,5 a 5 dolarů měsíčně.Co je výrazně levnější než nabídka od Dropboxu.

Disk Google byl vytvořen na základě staré služby Dokumenty Google.Disk Google proto poskytuje výrazně více funkcí než běžná služba pro ukládání dat.Uživatelé Disku Google mohou vytvářet textové dokumenty, prezentace, tabulky a další dokumenty přímo v rozhraní prohlížeče.Kromě toho všechny soubory vytvořené tímto způsobem nezabírají volné místo v úložišti.

Obecně je Disk Google výhodnější než Dropbox.Rozhraní služeb je jednodušší a intuitivnější.

SkyDrive - služba cloudového úložiště souborů od společnosti Microsoft.Při registraci mají uživatelé přístup k 7 GB volného místa, které lze rozšířit pomocí placených tarifů.Ve službě SkyDrive jsou k dispozici 3 placené sazby: 20, 50 a 100 GB za cenu 310, 780 a 1570 rublů ročně, což je ještě levnější než Disk Google.

Stejně jako na Disku Google mohou uživatelé vytvářet kancelářské dokumenty přímo v prohlížeči.Rozhraní kancelářských online aplikací je jedno na jednoho, které opakuje rozhraní kancelářských programů z balíčku Office 2010, a proto není jejich řešení obtížné.

SkyDrive lze nazvat nejlepším cloudovým úložištěm, existuje však jedna docela významná minus.Maximální velikost souboru, kterou lze stáhnout do tohoto úložiště, je omezena na 50 nábytku.

Yandex.Disk - ukládání cloudových dat z vyhledávače Yandex.Tato služba je ve fázi testování a přístup k ní je možný pouze na základě pozvání.Rozhraní služby Yandex.Disk je součástí rozhraní Yandex Mail.Existují také klientské aplikace pro práci se všemi populárními platformami.

Po registraci má uživatel 3 GB volného místa, které lze zdarma rozšířit až na 10 GB.Dosud nejsou k dispozici žádné informace o placeném rozšíření přiděleného místa.