Užitečné triky Google Chrome

V současné době je webový prohlížeč Google Chrome nejoblíbenějším webovým prohlížečem na světě.To potvrzuje většina studií.Zdá se, že vedení Google Chrome v ruské části internetu není ve sporu.Tento prohlížeč je oceňován především jednoduchým rozhraním a vysokou rychlostí.Nejedná se však pouze o velmi rychlý prohlížeč, ale také o velmi výkonný prohlížeč.Poté, co strávil trochu času, lze jej snadno přeměnit v multifunkční kombajn pro správu vlastních online záležitostí.Nyní vezmeme v úvahu řadu velmi užitečných triků, o kterých většina jeho uživatelů neví.

Trik # 1. Vytvoření uživatelů.

Prohlížeč Google Chrome umožňuje vytvořit více uživatelů, z nichž každé bude uloženo samostatné nastavení, záložky a motivy.To výrazně zjednodušuje práci několika uživatelů na jednom počítači.

Chcete-li vytvořit nového uživatele, otevřete nabídku „Chrome“ (tlačítko v pravém horním rohu prohlížeče) a vyberte „Nastavení“.Zde musíte kliknout na tlačítko „Přidat nového uživatele“.

Pro každého nového uživatele můžete vybrat avatar a přezdívku.Poté se v levém horním rohu zobrazí značka aktuálního uživatele.Chcete-li změnit uživatele, stačí kliknout na avatar a vybrat požadovaného uživatele ze seznamu.

Zároveň je pro každého uživatele k dispozici autorizace pomocí účtu Google.Nastavení, záložky a motivy každého uživatele tak mohousynchronizovat nezávisle na sobě.

Trik # 2. Použijte lištu záložek.

V prohlížeči Google Chrome jsou dvě hlavní složky záložek, jsou to složka záložek a složka ostatní záložky.Záložky uložené ve složce Panel záložek se zobrazí přímo na panelu, zatímco záložky ve složce Jiné záložky jsou seskupeny do samostatné složky.Výsledkem je, že pro přístup ke záložkám ze složky „Jiné záložky“ musíte udělat jedno kliknutí navíc, což není příliš pohodlné.

Trik nemá používat „Jiné záložky“, ale místo toho ukládat všechny záložky do složky „Panel záložek“.V takovém případě můžete vytvořit podsložky ve složce Lišta záložek.Můžete tak přistupovat ke kterékoli ze svých záložek jednoduše otevřením jedné ze složek na liště záložek.

Trik # 3. Použijte režim inkognito.

Režim inkognito je režim, ve kterém se prohlížeč snaží zanechat co nejméně stop.Zejména pokud se při používání režimu „inkognito“ neukládá historie prohlížení a stažené soubory, nepoužívají se staré soubory cookie, nové soubory cookie se odstraní po zavření všech oken souvisejících s režimem inkognito.V takovém případě se uloží všechna nastavení a nové záložky.

Chcete-li spustit režim „inkognito“, otevřete nabídku „Chrome“ (tlačítko v pravém horním rohu prohlížeče) a vyberte „Nové okno“režim inkognito. "Okna inkognito lze snadno odlišitběžná okna pomocí ikony „špionážní“ v levém horním rohu okna.

Trik # 4. Používejte připnuté karty.

Pokud během práce musíte pracovat s velkým počtem karet současně, pravděpodobně najdete užitečné karty užitečné.Připnuté karty jsou karty, které nelze náhodným kliknutím zavřít.Navíc zabírají výrazně méně místa a jsou seskupeny v levé části okna.

Chcete-li kartu opravit, klikněte na ni pravým tlačítkem a vyberte položku „Karta Zamknout“.

Trik číslo 5. Vytvářejte aplikace z libovolné stránky.

Pomocí prohlížeče Google Chrome může být jakákoli webová stránka navržena jako samostatná aplikace.Chcete-li to provést, otevřete vybranou stránku a otevřete nabídku Chrome - Nástroje - Vytvořit zástupce aplikací.

Poté Google Chrome vyzve k vytvoření zástupce této aplikace na ploše, v nabídce Start nebo na hlavním panelu.Takové mini-programy z jedné webové stránky lze pohodlně použít k prohlížení informací, jako jsou předpovědi počasí nebo měnové kurzy.

Trik číslo 6. Použijte všechny funkce adresního řádku.

V prohlížeči Google Chrome může panel s adresou udělat hodně.Adresní řádek tedy lze použít nejen k zadání adresy webu, ale také k vyhledávání na internetu.Stačí zadat požadovanou frázi a budete automaticky přesměrováni na výsledky vyhledávání.Kromě toho můžete pomocí adresního řádku provádět jednoduché matematické výpočty.