VirtuaWin: Virtuální plochy pro Windows 7

Při práci s počítačem se na obrazovce shromažďuje velké množství otevřených oken.A hledání okna, které v tuto chvíli potřebujete, se stává stále obtížnějším.Chcete-li tento problém vyřešit, použijte virtuální plochy.Bohužel v operačním systému Windows 7 taková funkce neexistuje.To však lze opravit pomocí programů třetích stran.

Bezplatný program, o kterém bych chtěl mluvit, se jmenuje VirtuaWin.Jeho hlavní předností oproti konkurentům je jeho malá velikost a poměrně velké množství funkcí.VirtuaWin vám umožňuje vytvořit téměř neomezený počet virtuálních desktopů.Program navíc nespotřebovává mnoho systémových prostředků a neduplikuje procesy explorer.exe.Současně dochází okamžitě k přepínání mezi stolními počítači bez blikání a černých obrazovek.Pomocí tohoto programu můžete pracovat s velkým počtem dokumentů rychle a bez nejasností.

Dále je třeba poznamenat následující vlastnosti VirtuaWin:

  • Přepínání mezi virtuálními stolními počítači pomocí klávesových zkratek nebo pohybem myši
  • Seskupenívirtuální plochy ve tvaru obdélníku s libovolným počtem ploch vertikálně a horizontálně.Ve výchozím nastavení jsou stolní počítače umístěny ve tvaru čtverce 2 o 2.
  • Možnost přenosu oken mezi virtuálními stolními počítači pomocí myši
  • Podpora modulů třetích stran pro rozšíření funkčnosti programu
  • Obrovské množství nastavení

Stáhnout VirtuaWin.

Jak již bylo uvedeno, VirtuaWin podporuje instalaci dalších modulů.Lze je stáhnout na oficiálních webových stránkách programu.

Instalace přídavných modulů je velmi jednoduchá.Je nutné umístit obsah staženého archivu do složky VirtuaWin \ modules a restartovat program.Poté bude přístup k modulům dostupný z programu.

Tyto další moduly pro VirtuaWin jsou obzvláště oblíbené:

  • VWPreview - umožňuje prohlížet obsah všech virtuálních ploch současně.
  • KvasdoPager - vytvoří přepínač mezi stolními počítači na hlavním panelu.