Vyhledejte podobné obrázky na internetu

Někdy je nutné najít podobné obrázky.Máte například fotografii a musíte ji najít ve vysokém rozlišení, abyste ji mohli vytisknout nebo umístit na plochu jako tapetu.Hledání podobných obrázků na internetu není snadný úkol bez použití speciálních služeb.V tomto článku se podíváme na několik způsobů, které vám umožní rychle hledat podobné fotografie na webu.

Použití vyhledávače Google

Málokdo to ví, ale vyhledávací systém Google vám umožňuje hledat podobné obrázky na internetu.Chcete-li to provést, přejděte na google.ru a přejděte do části Obrázky.Na tuto stránku se také dostanete prostřednictvím odkazu http://www.google.com/imghp.

Poté, co přejdete na stránku Obrázky Google, můžete začít hledat podobné obrázky.Chcete-li vybrat obrázek pro vyhledávání, musíte kliknout na ikonu ve formě kamery.

V okně, které se otevře, můžete určit přímý odkaz na požadovaný obrázek nebo jej stáhnout z počítače.

Požadovaný obrázek můžete také přetáhnout do prohlížeče z plochy nebo z libovolné složky.Když začnete přetahovat vybraný soubor, zobrazí se v prohlížeči zpráva „Přetáhněte obrázek sem“.Soubor s požadovaným obrázkem musí být přetažen přímo do tohoto textu.

Po těchto manipulacíchvýsledky vyhledávání se načtou.

Chcete-li zobrazit podobné nalezené obrázky, klikněte na příslušný odkaz ve výsledcích vyhledávání.

Zpravidla existuje mnoho podobných obrázků.Chcete-li najít vhodný obrázek, použijte třídicí funkce umístěné na levé straně stránky.Obrázky můžete třídit podle data publikace, velikosti, barvy nebo typu.

Použití služby tineye.com

Pokud hledání podobných obrázků ve vyhledávači Google nepřineslo výsledky, můžete použít jiná řešení.Například online služba tineye.com.

Stejně jako v předchozím případě, pro nalezení podobných obrázků je třeba stáhnout původní snímek.Chcete-li to provést, musíte určit přímý odkaz na obrázek nebo stáhnout soubor z počítače.Funguje také jednoduchá funkce drag and drop.

Po nahrání obrázků pro vyhledávání poskytuje služba výsledky vyhledávání podobných obrázků.Výsledky lze třídit třemi způsoby: Nejlepší shoda, Nejvíce změněný, Největší obrázek.