Výměna pevného disku v notebooku

Výměna pevného disku v notebooku není o nic obtížnější než jeho výměna stolním počítačem.V tomto článku vám co nejvíce řekneme o procesu výměny pevného disku v notebooku.

Potřeba vyměnit pevný disk v notebooku může být z různých důvodů.Například můžete nahradit běžný pevný disk za pevný disk (SSD), což výrazně zvýší rychlost notebooku.Výměna pevného disku v notebooku může být také nezbytná, pokud starý selže.

První věcí, kterou musíte udělat, je vypnout notebook a vypnout baterii.Přečtěte si, jak odpojit baterii v pokynech pro notebook.U některých modelů může být nutné baterii odšroubovat jedním nebo více šrouby.

Po vyjmutí baterie pečlivě zkontrolujte spodní část notebooku.Může být jeden nebo více krytů zajištěných šrouby.Pokud existuje pouze jeden kryt, pokračujte k jeho odstranění.Odšroubujte několik šroubů a opatrně zvedněte kryt.Kromě šroubů lze kryt zajistit západkami.

Pokud má spodní část notebooku dva nebo více krytů.Je nutné objasnit, pod kterým je pevný disk umístěn.

Po sejmutí krytu můžete začít vyměňovat pevný disk v notebooku.Pevný disk uvnitř notebooku je nejčastěji upevněn v kovovém pouzdře.

K uvolnění tohoto případu diskem je nutné odšroubovat jeden nebo dva šrouby, kterými je případopraveno v pouzdře na laptop.Poté musí být pevný disk odpojen od konektoru SATA.Chcete-li to provést, přetáhněte ji trochu na stranu, pak můžete disk vyjmout.Všechny činnosti musí být prováděny pečlivě a bez použití příliš velké síly.

Po vyjmutí pouzdra s pevným diskem musíte do něj vložit nový disk.Za tímto účelem odšroubujte několik šroubů na bocích pouzdra a vložte nový disk a upevněte jej stejnými šrouby.

Když je nový disk nainstalován v pouzdru, zbývá připojit pevný disk k notebooku a znovu jej opravit uvnitř pouzdra.Potom můžete víko zavřít.

Všechny notebooky mají své vlastní vlastnosti.Pokud tedy máte potíže, vyhledejte na internetu pokyny k demontáži svého modelu notebooku nebo se obraťte na servisní středisko.