Vytváření hesel: jak přijít se silným heslem

Moderní uživatel musí pracovat s nejméně deseti službami vyžadujícími registraci a použití hesla k získání přístupu k účtu.E-mail, internetoví poslové, sociální sítě, osobní účet poskytovatele internetu, chaty, fóra, další weby a toto je alespoň.V tomto článku se pokusíme přijít na to, jak přijít s hesly pro všechny tyto nesčetné služby.

Vytváření hesel

Registrací na dalším webu jsmečasto se zastaví a přemýšlí, když uvidíte pole pro heslo.Téměř ideální způsob, jak vytvořit silné heslo, je vygenerovat náhodné heslo pomocí speciálního programu, například keepass.Taková hesla jsou však obtížně zapamatovatelná, což znamená, že je třeba někde zaznamenat a uložit.Tato možnost není vhodná pro některé běžné uživatele.I když používáte programový způsob vytváření a ukládání hesel, stále si musíte pamatovat některá hesla.

Při ručním vytváření hesla je třeba dodržovat několik pravidel:

 • Nelze použít jednoduché kombinace znaků a čísel. Například hesla 123, 321, 123456, qwerty, asdfg a další podobná hesla nejsou vhodná.
 • Při vytváření hesla nemůžete použít osobní údaje (jména příbuzných, domácí zvířata, data narození,telefonní čísla, adresy, PSČ atd.). Například hesla Masha, Sasha21, Vasya02071988 a další nefungují.
 • Nepoužívejte hesla, která najdete ve slovníku populárních hesel. Například hesla láska, kočka, alfa, samsung, mercedes, yastra a další podobné, jakož i jejich možnosti a kombinace nejsou vhodné.
 • Nepoužívejte hesla kratší než 10 znaků.
 • Heslo musí obsahovat velká a malá písmena, čísla a speciální znaky.
 • Při vytváření hesel používejte svou fantazii a nemysli vzorem.Počítač, který vybere vaše heslo, se počítá dobře, ale nemůže myslet a být kreativní.

Existuje mnoho způsobů, jak přijít s jednoduchým a relativně silným heslem.Budeme uvažovat o jedné z těchto metod.

Jak vytvořit heslo

První věc, kterou musíme udělat, je vymyslet klíčovou frázi.Ideální možností by byla jedinečná, bezvýznamná věta, kterou si snadno zapamatujete.Například:vesmírné šváby .Můžete také použít fráze z málo populárních písní, básní.

Dále je třeba „zašifrovat“ frázový klíč, aby se stal bezpečnějším heslem.Několik způsobů takového „šifrování“:

 • Záznam ruské fráze v anglickém rozložení.
 • Zaznamenávání fráze je naopak.
 • Nahrazování písmen jejich vizuálními protějšky („a“ - „@“, „i“ - „!“, „O“ - „()“ atd.).
 • Používání prvních několika znaků každého slova.
 • Odstraní párované /nepárové znaky.
 • Odstranění samohlásek /souhlásek z věty.
 • Přidávání speciálních znaků a čísel.

Několik takových metod lze použít k přeměně frázové klávesy na téměř nesmyslnou znakovou sadu.Ideální možností by však bylo vytvořit si vlastní jedinečnou metodu „šifrování“ klíčové věty.

Například pomocí několika šablonových metod „ šifrování “ můžete získat následující heslo:

meze švábi- použijte první 4 znaky z každého slova -cosmtara- psát v anglickém rozložení -rjcvnfhf- psát velkými písmeny a přidávat speciální znaky a náhodné číslo -Rjcvnfhf @ 955

Výsledkem je, žeUkázalo se, že se jedná o dlouhé a poněkud komplikované heslo, které nelze vypočítat z osobních údajů jeho vlastníka, ale lze jej snadno obnovit z paměti.Po kontrole síly hesla pomocí služby passwordmeter.com získáme výsledek „velmi spolehlivý“.

Závěrem chci ještě jednou připomenout, že při vymýšlení hesla musíte použít svou fantazii a schopnost myslet mimo krabici.Pomocí této výhody oproti hloupým počítačům můžete vytvořit hesla, která budou pro ně příliš tvrdá.