Zapomenuté heslo WiFi

Někdy nastane situace, kdy naléhavě potřebujete připojit nové zařízení k WiFi, jako je smartphone nebo notebook, ale heslo pro WiFi si nemůžete pamatovat.V tomto článku si povíme o tom, co dělat, pokud zapomenete heslo WiFi.

Co mám dělat, když jsem zapomněl heslo pro WiFi

Zapomněl jsem heslo pro WiFi?Nebojte se, abyste zjistili své heslo, budete potřebovat jen minutu.Pokud máte zařízení připojené k WiFi, můžete si kdykoli zobrazit heslo uložené na něm.I když nemáte připojená zařízení, vždy můžete zjistit heslo připojením k webovému rozhraní routeru.

Metoda č. 1. Zobrazení uloženého hesla pomocí systému Windows

Otevřete Centrum sítí a sdílení.

V okně, které se otevře, klikněte na odkaz „Spravovat bezdrátové sítě“.

Dále klikněte na požadovanou síť WiFi.V mém případě je k dispozici pouze jedna síť WiFi.

Poté se před vámi otevře okno „Vlastnosti bezdrátové sítě“.

Zde musíte zaškrtnout políčko vedle „Zobrazit zadané znaky“.Poté se v poli „Network Security Key“ zobrazí heslo pro WiFi.

Metoda č. 2. Zobrazení uloženého hesla pomocí WirelessKeyView.

Kromě toho můžete použít program WirelessKeyView ( ke stažení z oficiálních stránek ).Tento malý program jsem objevil, když jsem jednou zapomněl heslo WiFi.

Tento program je distribuován zcela zdarma,Má malou velikost a nevyžaduje instalaci.Vše, co dělá, je zobrazit všechna hesla WiFi uložená v operačním systému na praktickém seznamu.K prohlížení uložených hesel potřebujete pouze stáhnout tento program a spustit jej s právy správce.

Metoda číslo 3. Prohlédněte si heslo pomocí webového rozhraní routeru.

Pokud jste zapomněli heslo WiFi a nemáte k tomuto přístupovému bodu připojena žádná zařízení, musíte se připojit k webovému rozhraní routeru.Chcete-li to provést, zadejte v prohlížeči síťovou adresu routeru a zadejte webové rozhraní pomocí přihlašovacího jména a hesla.Směrovač je zpravidla k dispozici na adrese „http://192.168.0.1“ nebo „http://192.168.1.1“.

Ve webovém rozhraní routeru musíte najít sekci odpovědnou za zabezpečení vaší WiFi sítě.Tato část se obvykle nazývá „Bezdrátové zabezpečení“.

Zde musíte najít textové pole, do kterého je zadáno heslo WiFi, a zaškrtněte políčko, které odstraní ochranu před zobrazením hesla.V mém případě se tato značka nazývá „Odmaskovat“.