Zdarma analogy Adobe Photoshop

Adobe Photoshop je dlouho legendární.Mnoho uživatelů si již neumí představit, jak můžete upravovat fotografie nebo jiné obrázky bez tohoto programu.Existují však bezplatné analogy Photoshopu.V tomto článku se budeme zabývat řadou programů, které se mohou stát hodnou náhradou za Adobe Photoshop.

Zdarma analogy Photoshopu

Bohužel, neexistují žádné bezplatné analogy Photoshopu, které by poskytovaly stejné množství funkcí a schopností.Ale ne každý potřebuje všechny funkce Adobe Photoshopu.Aby bylo možné provést jednoduchou úpravu fotografií, stačí často jednodušší programy.

GIMP je pravděpodobně nejslavnějším konkurentem Photoshopu.Tento program má verze pro všechny populární platformy a je licencován pod GNU GPL.

GIMP je vybaven všemi potřebnými nástroji pro práci s rastrovou grafikou.Mezi nimi: nástroje pro třídění barev, nástroje pro práci s vrstvami, štětce pro malování, filtry, skripty pro automatizaci a mnoho dalšího.

Jednou z vlastností programu GIMP je jeho rozhraní.Je rozdělena do samostatných, nesouvisejících oken.Uživatel má příležitost umístit všechny části programového rozhraní, protože je to nejpohodlnější.Od verze 2.8 mohou uživatelé operačního systému Windows kombinovat rozhraní v jednom okně.

Paint.NET je bezplatný analog Photoshopu s velmi dobrou sadou funkcí.Paint.NET je bezplatný program aexistuje pouze pro operační systém Windows.Tento program umožňuje pracovat s vrstvami, aplikovat efekty, provádět jednoduchou korekci barev a používat jednoduché nástroje pro práci s obrázkem, jako je výběr, výplň, kreslení štětcem atd.

Obecně je Paint.NET velmi snadné se naučit.Není třeba trávit čas studiem programového rozhraní.Můžete začít pracovat okamžitě po instalaci.

Splashup je další pěkný rastrový editor, který se může stát analogem Photoshopu pro méně náročné uživatele.Hlavní funkcí programu Splashup je to, že funguje přímo v prohlížeči.Není třeba nic stahovat a instalovat, stačí jít na web a zaregistrovat se.

Stejně jako předchozí program má Splashup jednoduché a intuitivní rozhraní.Pokud jste pracovali s Adobe Photoshopem, pak rychle řešit tento program není obtížné.

Splashup editor poskytuje dostatečnou sadu funkcí pro provádění jednoduchých úprav obrázků.K dispozici jsou standardní nástroje pro kreslení, výběr oblastí, výplň.Program také podporuje práci s vrstvami

Pixlr - další zástupce bezplatných online analogů Photoshopu.Tento program funguje také přímo v prohlížeči a nevyžaduje instalaci.Navíc, na rozdíl od Splashupu, abyste mohli začít používat editor Pixlr, nemusíte se ani registrovat.Všechny funkce editoru jsou vám okamžitě k dispozici.

Vzhled rozhraní Pixlr je velmi podobný starším verzím Adobe Photoshopu.Díky tomu není těžké se s tím vypořádat.

Vývojáři online editoru Pixlr poskytli velké množství nástrojů a funkcí pro práci s grafikou.Program umožňuje pracovat s vrstvami, provádět korekci barev a používat filtry.Boční panel s nástroji je téměř úplným analogem panelu nástrojů v aplikaci Adobe Photoshop.Má také všechny potřebné funkce.

Sumo Paint je posledním programem v naší recenzi.Stejně jako předchozí dva, i toto je online editor.Rozhraní programu je vytvořeno ve stylu Adobe Photoshopu.Ve skutečnosti je to další bezplatný online klon Photoshopu.

Sumo Paint je zdarma a má všechny potřebné funkce pro práci s obrázky.K dispozici je také placená verze tohoto online editoru s názvem Sumo paint pro.