Zdarma textový editor

Uživatelé jsou již dlouho zvyklí psát pomocí aplikace Microsoft Word z sady kancelářských programů sady Microsoft Office.Tento program je samozřejmě lídrem ve svém oboru a poskytuje uživateli mnoho příležitostí.Ale ne každý potřebuje takové výkonné aplikace pro práci s textem.V tomto článku se budeme zabývat řadou textových editorů, které se mohou stát hodnou náhradou za Microsoft Word.

Spisovatel LibreOffice je pravděpodobně v současnosti nejsilnějším editorem volného textu.Tato aplikace je součástí kancelářské sady LibreOffice zdarma.Kancelářská sada open-source cross-platformový software LibreOffice.LibreOffice se objevil jako odnož slavné bezplatné kancelářské sady OpenOffice.

LibreOffice Writer

LibreOffice Writer umožňuje snadno pracovat s textovými dokumenty ve formátu Microsoft Word, RTF, XHTML a OASIS Open Document Format.Při úpravách textu provádí Writer vynikající práci s vkládáním tabulek, obrázků a dalších prvků, které se často používají v textových dokumentech.Vzhled programu je velmi podobný staré verzi aplikace Microsoft Word.Proto pochopit rozhraní není obtížné.

Pokud potřebujete výkonný a pokročilý textový editor, ale nejste připraveni si zakoupit sadu kancelářských programů sady Microsoft Office, první věcí, kterou byste měli vidět, je LibreOffice Writer.

AbiWord je další editor volného textu.Stejně jako kancelářský balíček LibreOffice je tato aplikace platformovým řešením adistribuované pod GNU GPL.

První verze AbiWord se objevila v roce 2002 a od té doby se program aktivně rozvíjí.Poslední verze 2.8.6 se objevila v létě 2010.

AbiWord

AbiWord je lehký a jednoduchý textový editor, který není přetížen volitelnými funkcemi.AbiWord umožňuje upravovat text, vytvářet tabulky, zápatí, poznámky pod čarou, vkládat obrázky do textu, kontrolovat pravopis zadaným textem.Tento bezplatný textový editor podporuje všechny populární formáty textových souborů.Mezi nimi: nativní formát ABW, DOC (Microsoft Word), RTF, HTML a prostý text.S pomocí dalších rozšíření může AbiWord importovat textové soubory ve formátech ODT (OpenDocument), WPD (WordPerfect), SDW (StarOffice).

Obecně je AbiWord výrazně nižší než taková pokročilá řešení, jako je LibreOffice Writer a Microsoft Word.Navíc tento editor ne vždy správně importuje soubory ve formátu DOC.Při práci s jednoduchými texty, bez velkého počtu tabulek a dalších nestandardních prvků, však editor AbiWord funguje docela dobře.

Disk Google (Google Docs) je balíček kancelářských programů, které fungují přímo v prohlížeči.Tento online softwarový balíček je k dispozici každému, kdo je registrován u Googlu.K tomuto řešení máte přístup na adrese drive.google.com.

Abyste mohli začít pracovat s textovým editorem na Disku Google, musíte kliknout na tlačítko „Vytvořit“.Poté vyberte položku „Dokument“.Poté se načte rozhraní textového editoru, ve kterém můžete text upravovat.

Disk Google (Dokumenty Google)

Textový editor Google Drive je vybaven všemi základními funkcemi nezbytnými pro práci s textem.Uživatel si může vybrat písma, velikost písma, zvýraznit text, vložit odkazy, obrázky a očíslované a neuspořádané seznamy.

Disk Google (Dokumenty Google)

Po dokončení úprav dokumentu má uživatel několik způsobů, jak výsledky uložit.Vytvořený dokument lze stáhnout (uložit) do počítače uživatele nebo uložit do cloudového úložiště Disku Google (uložení do cloudového úložiště je automatické).Dokument je také možné okamžitě zveřejnit na internetu.Chcete-li to provést, použijte nabídku Soubor - Publikovat na internetu.